اخبار-سایت


دوشنبه 7 خرداد 1397 در گروه : مقالات سایت
این آزمون دارای ۹کارت به اشکال گوناگون هندسی به ابعاد ۶Î۴ اینچ می باشد که توسط خانم لورتابندر از آزمون و رتهایمر اقتباس شده است. اشکال این آزمون را تعدادی نقطه ،خطوط مستقیم منحنی ها و زوایا تشکیل می دهند. هرفردی اشکال نه گانه را با توجه به تفاوت هایی که در نحوه ادراک آنها وجود دارد به شیوه ای کاملاً شخصی و متمایز ادراک می کنند.در این مجموعه شما با طریقه نمره گذاری، اجرا و تفسیر این آزمون اشنا شده به همراه آن هر ۹ کارت این آزمون را در اختیار شما بزرگواران قرار می دهیم.
ادامه خبر
یکشنبه 6 خرداد 1397 در گروه : مقالات سایت
مقیاس هوش وکسلر امروزه پرکاربردترین آزمون استاندارد شده در دنیا برای سنجش IQ است. آزمون‌های استانفورد- بینه (که امروزه تجدیدنظر پنجمین آن به‌کار می‌رود) و وکسلر آزمون‌هایی «انفرادی» هستند یعنی توسط «آزمونگر» روی یک فرد خاص («آزمودنی») اجرا می‌شوند. اما در آزمون‌های گروهی (مانند آزمون SAT) یک آزمونگر یک گروه از افراد را مورد سنجش قرار می‌دهد.
ادامه خبر
جمعه 28 اردیبهشت 1397 در گروه : مقالات سایت
آلفرد بینه[1] و ویلیام هانری[2] در سال ١٨٩٦ مقاله‌ای در مجله‌ی روان‌شناسی منتشر کردند و در آن اکثر آزمون‌های موجود را که به نظر آن‌ها فقط اعمال بسیار ساده و پایین ذهن را اندازه می‌گرفتند، مورد انتقاد قرار دادند. آن‌ها برای اندازه‌گیری استعداد‌های واقعی ذهن، آزمون‌هایی را پیشنهاد کردند که به رفتار زندگی واقعی نزدیک‌تر بود. به نظر آن‌ها چون در زمینه‌ی کنش‌های عالی ذهن، تفاوت‌ها آشکارتر از کنش‌های پایین است؛ بنابراین آزمون‌هایی که کنش‌های عالی را اندازه می‌گیرند، نیازی ندارند که از دقت و صراحت خارق‌العاده‌ای برخوردار شوند. همچنین آن‌ها کسانی را که خواسته بودند هوش را با روش‌های کاملا غیر‌منتظره اندازه بگیرند، به باد انتقاد گرفتند. اندازه‌گیری هوش از طریق تجلیات خارجی و رایج آن مهم‌ترین هدف مقیاس اندازه‌گیری هوش بینه است که در واقع اولین سری آزمون‌های روانی به معنای امروزی کلمه را تشکیل می‌دهد. این مقیاس که برای اولین بار در سال ١٩٠٥ در فرانسه و برای شناسایی کودکان دیرآموز و عقب‌مانده‌ی ذهنی تدوین شده بود، منتشر شد و به رغم نقایصی که دارد، تاریخ شروع واقعی آزمون‌های روانی را نشان می‌دهد.
ادامه خبر
جمعه 28 اردیبهشت 1397 در گروه : مقالات سایت
ادامه خبر
جمعه 8 دی 1396 در گروه : مقالات سایت
آزمون‌هاي شخصيت با هدف جمع‌آوري اطلاعات در مورد شخصيت انسان طراحي شده‌اند. اين آزمون‌ها به دو نوع اصلی عينی و فرافکن تقسیم می شوند .مهترین آنها عبارتند از : تست MMPI، تست شخصیت نئو، تست شخصیت میلون ،تست شخصیت MBTI ، تست بندر گشتالت ، تست کتل ، تست کالیفرنیا است
ادامه خبر
چهار شنبه 6 دی 1396 در گروه : مقالات سایت
اصولا انواع آزمون های هوشی به دو گروه تقسیم می شوند انواع تست هوش گروهی و تست هوش انفرادی . تست هوش وکسلر ، تست هوش ریون ، تست هوش استنفورد بینه ، تست هوش گودیناف ، تست هوش مکعب های کهس ، تست هوش کتل ، تست هوش آندره ری ، از جمله معروف ترین و کاربردی ترین آزمونهای هوشی رایج هستند
ادامه خبر

فروشگاه اینترنتی

web
stats